Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zagnańsk

Centrum Usług Społecznych w Zagnańsku - Facebook

Budynek GOPS

Barcza

Gmina Zagnańsk

Gmina Zagnańsk

Samsonów

Kaniów

"Wspieraj Seniora"

Artykuły

 • PROGRAM „WSPIERAJ SENIORA”

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku  realizuje Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieraj Seniora”.

  Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorom w wieku 70 lat i więcej, którzy pozostają w domu w związku z zagrożeniem zarażenia się COVID-19. W szczególnych przypadkach, pomoc może być udzielona osobie poniżej 70 roku życia. Szczególne sytuacje oznaczają brak możliwości zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia oraz sytuacji rodzinnej i społecznej osoby. Ocena sytuacji i decyzja o udzieleniu wsparcia na terenie  Gminy Zagnańsk  należy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku .
   Z programu nie mogą korzystać osoby, które już otrzymują wsparcie w ramach usług opiekuńczych, czy specjalistycznych usług opiekuńczych. Udzielenie pomocy w ramach programu nie zależy od kryterium dochodowego.

  Program polega na pomocy w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a w szczególności: na dostarczeniu do domu seniora zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykułów spożywczych, środków higieny osobistej, zakupu lekarstw, opłacenie rachunków.

  Pomoc przeznaczona jest dla seniorów z terenu  Gminy Zagnańsk , a w szczególności dla osób zamieszkujących samotnie, którym rodzina z różnych przyczyn nie może zabezpieczyć ich potrzeb.

  WAŻNE!

  Senior pokrywa koszty zakupów, leków i opłat. Senior przekazuje pieniądze w chwili dostarczenia artykułów spożywczych lub leków, po otrzymaniu paragonu.
  W przypadku opłacania rachunków zasady i sposób rozliczania ustala indywidualnie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku , podczas kontaktu z seniorem. Usługa dokonania zakupów, opłacenia rachunków jest nieodpłatna.

   

  Program jest realizowany od 22 października do 31 grudnia 2020 r.

  Za realizację programu odpowiada  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku

  Seniorze, jeżeli chcesz skorzystać z pomocy  zadzwoń na infolinię  pod numer:
  22 505 11 11.

   

  Twoja prośba zostanie przekazana do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku
  Pracownik GOPS w Zagnańsku  skontaktuje się z Tobą telefonicznie i ustali zakres pomocy, której potrzebujesz i dostarczy zakupy.

  W jaki sposób zgłosić swoje potrzeby?

  KROK 1. 

  • Zadzwoń na infolinię 22 505 11 11.
  • Zgłoś podczas rozmowy, że zdecydowałeś się zostać w domu. Zapisz datę i godzinę kiedy dzwoniłeś.
  • Infolinia działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach 08:00-21:00
  • Osoba przyjmująca zgłoszenie przekaże Twoją prośbę o pomoc do  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku  przez system Centralnej Aplikacji Statystycznej (CAS).

  KROK 2.

  • Pracownik  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku  skontaktuje się z Tobą telefonicznie. W celu weryfikacji poda datę i godzinę kiedy dzwoniłeś na infolinię. Następnie zweryfikuje zgłoszenie i ustali w jaki sposób można Ci pomóc. Poda imię i nazwisko osoby, która do Ciebie przyjdzie oraz datę.
  • Podczas rozmowy telefonicznej, pamiętaj o zapisaniu numeru do ośrodka pomocy społecznej oraz danych osoby, która do Ciebie przyjdzie.
  • W razie wątpliwości, zadzwoń do Twojego ośrodka pomocy społecznej.

  KROK 3.

  • Przychodzi do Ciebie osoba, którą  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku  wyznaczy do pomocy. W celu weryfikacji poda imię i nazwisko. W przypadku pomocy w formie zrobienia zakupów senior przekazuje pieniądze po dokonaniu zakupów. W przypadku opłacania rachunków zasady i sposób rozliczania ustala indywidualnie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku , podczas pierwszego kontaktu z Tobą.
  • Pamiętaj o zachowaniu zasad bezpieczeństwa: noś maseczkę, zachowuj dystans, w miarę możliwości używaj rękawiczek jednorazowych.

  KROK 4.

  • Odbierasz zakupy od osoby, która Ci pomaga z zachowaniem zasad bezpieczeństwa: noś maseczkę, zachowuj dystans, w miarę możliwości używaj rękawiczek jednorazowych.

   

  PAMIETAJ!

  Płacisz tylko za rzeczywisty koszt zakupów, leków i rachunków.  Usługa realizacji pomocy jest nieodpłatna!

  Kto do mnie przyjdzie, by pomóc?

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku  realizuje program na terenie gminy. Zakupy czy usługi mogą być realizowane poprzez pracowników Ośrodka (pracowników socjalnych, asystentów rodziny, pracowników administracyjnych i innych), wolontariuszy lub członków ochotniczych straży pożarnych.

  Czy usługa w ramach programu jednorazowa czy może być realizowana wielokrotnie?

  Usługa może być świadczona raz w tygodniu, bądź kilka razy w czasie trwania programu, ale jest to uzależnione od możliwości  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Zagnańsku
   i potrzeb osoby starszej w wieku 70 lat i więcej.

  Czy mogę zadzwonić bezpośrednio do ośrodka pomocy społecznej, żeby poprosić o usługi  w ramach programu?

  Jeśli senior jest w wieku w wieku 70+ i wymaga wsparcia może zadzwonić bezpośrednio do  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku  
  pod numer tel. 41 31 13 135,
                           509 975 891
                           509 975 901  

  jednak w pierwszej kolejności rekomendujemy kontakt za pomocą infolinii 22 505 11 11.

  Czytaj Więcej o: PROGRAM „WSPIERAJ SENIORA”