Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zagnańsk

Centrum Usług Społecznych w Zagnańsku - Facebook

Budynek GOPS

Barcza

Gmina Zagnańsk

Gmina Zagnańsk

Samsonów

Kaniów

Korpus Wsparcia Seniorów

Artykuły

 • Seniorzy z gminy Zagnańsk świętowali Dzień Babci i Dziadka w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach


  W dniu 4 lutego 2024 roku seniorzy zrzeszeni w klubach seniora w gminie Zagnańsk wraz z wójtem Wojciechem Ślefarskim na zaproszenie starosty kieleckiego Mirosława Gębskiego uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu Powiatowego Dnia Babci i Dziadka, Osób Starszych i Samotnych w kieleckim WDK. Po oficjalnych przemówieniach starosty kieleckiego Mirosława Gębskiego i biskupa Mariana Florczyka inicjatora spotkania, odbyły się występy wspaniałych artystów z powiatu kieleckiego, które zachwyciły publiczność. Wielkie brawa otrzymali: Młodzi Ludowiacy oraz Chór Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach, Kapela Zespołu Pieśni i Tańca Żeromszczyzna, Zespół Pieśni i Tańca ze Strawczynka oraz Kapela Ciekoty. Na zakończenie imprezy zaproszone babcie i dziadkowie otrzymali, także słodki poczęstunek oraz specjalną niespodziankę - słoiczki z regionalnym miodem, które wręczył seniorom starosta kielecki Mirosław Gębski.
  To przemiłe spotkanie, pełne pozytywnych emocji, wzruszeń i dobrego humoru wzbudziło w seniorach z gminy Zagnańsk mnóstwo empatii, ciepła i chęci na kolejne, podobne wydarzenia.

  Czytaj Więcej o: Seniorzy z gminy Zagnańsk świętowali Dzień Babci i Dziadka w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach
 • Podsumowanie Programu "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2023 - Moduł II

  Gmina Zagnańsk wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów pozyskała środki w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” w roku 2023 – Moduł II, którego celem była poprawa bezpieczeństwa oraz możliwość samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”. Realizatorem zadania był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku. Program został sfinansowany ze środków dotacji celowej z budżetu państwa oraz ze środków własnych Gminy Zagnańsk.
  Adresatami Programu byli mieszkańcy Gminy Zagnańsk w wieku 65 lat i więcej, mający problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu.
  W ramach Programu w 2023 roku został zapewniony 49 osobom nieodpłatny dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa”. Opaska bezpieczeństwa jest połączona z całodobowym Centrum monitoringu, co daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko seniorowi, ale także jego rodzinie. Pozwala na bardziej bezpieczne, komfortowe funkcjonowanie w swoim środowisku lokalnym. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwiała połączenie się z dyspozytorem (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka), który podejmował decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji mógł on poprosić o interwencję kogoś z najbliższego otoczenia seniora (rodzinę, sąsiadów, opiekunów) lub wezwać służby ratunkowe.
  Poczucie bezpieczeństwa oraz fakt szybkiej interwencji w przypadków zagrożenia zdrowia i życia jest wartością priorytetową zarówno dla seniorów, jak i pozostałych członków rodziny.

  Katarzyna Jarząbek

  Czytaj Więcej o: Podsumowanie Programu "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2023 - Moduł II
 • Program "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2023 - Moduł II

  Gmina Zagnańsk wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów w dniu 13 czerwca 2023 roku pozyskała środki w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” w roku 2023 – Moduł II, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz możliwość samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”. Realizatorem jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku. Program został sfinansowany ze środków dotacji celowej z budżetu państwa oraz ze środków własnych Gminy Zagnańsk.
  Adresatami Programu mogą zostać mieszkańcy Gminy Zagnańsk w wieku 65 lat i więcej, mający problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu.

  Osoby zainteresowane uczestnictwem w Programie „Korpus Wsparcia Seniorów” w roku 2023 – Moduł II proszeni są o zgłoszenie się do siedziby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku, ul. Spacerowa 8A, 26-050 Zagnańsk.

  W przypadku pytań, wątpliwości lub trudności z wypełnieniem karty zgłoszenia prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami GOPS Zagnańsk pod numerem
  (041) 311-31-35 w. 34.

  Czytaj Więcej o: Program "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2023 - Moduł II
 • Podsumowanie Programu "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2022 - Moduł II

  Gmina Zagnańsk wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów pozyskała środki w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 – Moduł II, którego celem była poprawa bezpieczeństwa oraz możliwość samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”. Realizatorem zadania był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku. Program został sfinansowany ze środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Łączna wartość zadania wynosiła 40 848,00 zł.
  Adresatami Programu byli mieszkańcy Gminy Zagnańsk w wieku 65 lat i więcej, mający problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającej opieki w codziennym funkcjonowaniu.
  W ramach Programu w 2022 roku został zapewniony 46 osobom nieodpłatny dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa”. Opaska bezpieczeństwa jest połączona z całodobowym Centrum monitoringu, co daje poczucie bezpieczeństwa nie tylko seniorowi, ale także jego rodzinie. Pozwala na bardziej bezpieczne, komfortowe funkcjonowanie w swoim środowisku lokalnym. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia życia wciśnięcie guzika alarmowego, znajdującego się na opasce, umożliwiała połączenie się z dyspozytorem (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka), który podejmował decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji mógł on poprosić o interwencję kogoś z najbliższego otoczenia seniora (rodzinę, sąsiadów, opiekunów) lub wezwać służby ratunkowe.
  Poczucie bezpieczeństwa oraz fakt szybkiej interwencji w przypadków zagrożenia zdrowia i życia jest wartością priorytetową zarówno dla seniorów, jak i pozostałych członków rodziny.

  Katarzyna Jarząbek

  Czytaj Więcej o: Podsumowanie Programu "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2022 - Moduł II
 • Program "Korpus Wsparcia Seniorów" na 2022 rok

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku informuje, iż rozpoczął realizację Programu "Korpus Wsparcia Seniorów". W ramach Programu Seniorzy w wieku 65+ mogą skorzystać z tzw. opasek bezpieczeństwa z alarmowymi przyciskami, dzięki którym w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia uzyskają niezbędną pomoc. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. „Opieka na odległość" umożliwia szeroko pojęty system bieżącego monitorowania samopoczucia i stanu zdrowia seniora w miejscu jego zamieszkania. Pozwala także na natychmiastową reakcję w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia seniora.

  Czytaj Więcej o: Program "Korpus Wsparcia Seniorów" na 2022 rok