Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zagnańsk

Centrum Usług Społecznych w Zagnańsku - Facebook

Budynek GOPS

Barcza

Gmina Zagnańsk

Gmina Zagnańsk

Samsonów

Kaniów

Karta Seniora

Artykuły

 • Ogólnopolska Karta Seniora

  Ogólnopolska Karta Seniora to nie tylko karta zniżkowa, ale forma aktywizacji Seniorów.

  Pomysłodawcą i organizatorem Programu jest Stowarzyszenie MANKO - Głos Seniora, które działa już od 25 lat, a od 15 lat zajmuje się ogólnopolskimi kampaniami pro-seniorskimi. Poprzez Program Ogólnopolskiej Karty Seniora, Stowarzyszenie MANKO zmienia wizerunek osób 60+ w oczach społeczeństwa, mediów i przedsiębiorców.

  Ogólnopolską Kartę Seniora posiada już ponad 550 000 Seniorów w Polsce i za granicą, a honoruje ponad 3100 firm.

  Czym jest Program Ogólnopolska Karta Seniora?
  Każdy senior, który ukończył 60 lat może zostać członkiem Klubu Ogólnopolska Karta Seniora i otrzymać własną Kartę. Karta ta upoważnia do zniżek w wielu punktach w całej Polsce, w tym m in. sanatoriach, uzdrowiskach, przychodniach, gabinetach rehabilitacji, instytucjach zdrowia i kultury. Zniżki przy okazaniu Ogólnopolskiej Karty Seniora sięgają od 10 do 50%, a na wyjeździe do sanatorium można zaoszczędzić nawet do 300 zł.

  Lista wszystkich ponad 3100 punktów honorujących Ogólnopolską Kartę Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl. Niemal każdego dnia dołączają do nas nowe firmy, które deklarują współpracę z Głosem Seniora i tym samym wprowadzają rabaty dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora. Każdy z Was może otrzymać taką kartę, ale także zostać jej ambasadorem, pozyskując firmy, które będą udzielać zniżek dla jej posiadaczy.
  Opłata członkowska w Klubie i Programie Ogólnopolska Karta Seniora wynosi kolejno: 35 zł za rok oraz 50 zł za dwa lata.

  Z opłaty członkowskiej zwolnieni są seniorzy mieszkający w samorządach zrzeszonych w ramach Programu Gmina Przyjazna Seniorom - Ogólnopolska Karta Seniora. Lista Gmin Przyjaznych Seniorom dostępna jest pod linkiem: https://glosseniora.pl/miasta-przyjazne-seniorom/ 

  Pamiętaj, że poprzez Ogólnopolską Kartę Seniora wspierasz Organizację Społeczną Pożytku Publicznego (OPP, 1,5 %) non-profit, a tym samym fundusz wsparcia samotnych i oszukanych Seniorów.

  Więcej szczegółów na https://glosseniora.pl/ogolnopolska-karta-seniora-2/ 

  Czytaj Więcej o: Ogólnopolska Karta Seniora
 • Ogólnopolska Karta Seniora

  Gmina Zagnańsk przystąpiła do programu „Gmina Przyjazna Seniorom”

   

  Masz 60 lat i więcej? Chcesz dołączyć do grona 35 tysięcy seniorów z Polski, którzy korzystają ze zniżek w ponad 320 firmach i instytucjach w całym kraju? Dołącz do programu Ogólnopolska Karta Seniora wydanej przez Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora.

  W Gminie Zagnańsk mieszka około 3 000 (60+). Postęp cywilizacyjny i poprawa jakości życia skutkują wydłużeniem się jego długości. Stawia to przed nami nowe wyzwania takie jak konieczność aktywizowania seniorów czy działania na rzecz profilaktyki zdrowia.

  Gmina Zagnańsk wychodząc naprzeciw potrzebom, wynikającym ze zmian demograficznych i w ramach działań na rzecz seniorów zawarła porozumienie ze Stowarzyszeniem „MANKO” z Krakowa na wydawanie Ogólnopolskiej Karty Seniora (OKS). Karta jest bezterminowa i bezpłatna. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej aktywnie uczestniczy w wydawaniu karty Seniorom.

  Kartę może otrzymać każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i wypełniła formularz zgłoszeniowy.

  Ogólnopolska Karta Seniora uprawnia do korzystania ze zniżek na wybrane produkty i usługi. Dzięki niej seniorzy korzystają ze specjalnych ofert przygotowanych przez firmy, które przystępują do Programu Ogólnopolska Karta Seniora. Obecnie w program zaangażowało się ponad 300 partnerów.

  Wśród firm, które przystąpiły do programu, znajdują się między innymi:
  – uzdrowiska,
  – ośrodki zdrowotno-medyczne,
  – ośrodki rehabilitacyjne,
  – ośrodki kulturalne (kina, teatry, muzea, klubokawiarnie),
  – akademie językowe.

  Szczegółowa lista partnerów Karty Seniora znajduje się na stronie internetowej www.glosseniora.pl

  Głównym zadaniem karty jest aktywizacja osób 60+. Odbywa się ona na trzech płaszczyznach. Po pierwsze, seniorzy dowiadując się o Karcie mają motywację do działania, aktywnego spędzania czasu. Po drugie, seniorzy zachęcają do korzystania z Karty swoich znajomych. I wreszcie po trzecie, każdy z posiadaczy Karty może zaprosić lokalnych przedsiębiorców do przystąpienia do Programu i przygotowania specjalnej oferty dla osób 60+. Dzięki takiej aktywności program ciągle się rozwija, a jego członkowie biorą w tym czynny udział.

  Firmy, które są partnerami Programu OKS, stają się rozpoznawalne wśród seniorów, a dodatkowo mogą oferować im dowolne rabaty, zniżki oraz oferty specjalne.

  Stowarzyszenie MANKO  jako organizator Ogólnopolskiej Karty Seniora, pomaga firmom partnerskim w promowaniu ich marki poprzez m.in. zamieszczanie reklam w ogólnopolskim magazynie „Głos Seniora” oraz jego lokalnych edycjach, a także umieszczanie informacji o oferowanej zniżce na naszej stronie internetowej. To od firmy partnerskiej zależy, w jakim zakresie chce współtworzyć Ogólnopolską Kartę Seniora i jakie działania chce z nami podejmować.

  Załączniki:

  1. Karta Seniora-formularz (929.09 KB, pdf)
  Czytaj Więcej o: Ogólnopolska Karta Seniora