Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Centrum Usług Społecznych w Zagnańsku - Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej - edycja 2021

Informacje

Zagnańsk

Centrum Usług Społecznych w Zagnańsku - Facebook

Budynek GOPS

Barcza

Gmina Zagnańsk

Gmina Zagnańsk

Samsonów

Kaniów

Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej - edycja 2021

Artykuły

 • Trwa rekrutacja do Programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej"-edycja 2021

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku informuje, iż w dalszym ciągu dysponuje wolnymi miejscami dla osób chętnych do udziału w Programie "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej"- edycja 2021 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. Chętnych prosimy o składanie Kart zgłoszeniowych w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku. Liczba miejsc ograniczona.

  Czytaj Więcej o: Trwa rekrutacja do Programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej"-edycja 2021
 • Dalsza rekrutacja do Programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2021

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku informuje, iż w dalszym ciągu poszukuje osób chętnych do udziału w Programie "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej"- edycja 2021 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. Chętnych prosimy o składanie Kart zgłoszeniowych do siedziby Ośrodka. Liczba miejsc ograniczona.

  Czytaj Więcej o: Dalsza rekrutacja do Programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2021
 • Program "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2021

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku informuje o realizacji Programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej"- edycja 2021 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego oraz o możliwości zgłaszania się zainteresowanych mieszkańców gminy do udziału w w/w Programie. Chętnych prosimy o składanie Kart zgłoszeniowych do siedziby Ośrodka. Liczba miejsc ograniczona.

  Czytaj Więcej o: Program "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2021
 • Gmina Zagnańsk pomoże niepełnosprawnym. Na ten cel pozyskano rządowe wsparcie!

  W sumie ponad 160 tysięcy złotych gmina Zagnańsk pozyskała na wsparcie dla niepełnosprawnych i ich rodzin w ramach ministerialnych programów "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" oraz "Opieka wytchnieniowa", finansowanych ze środków Funduszu Solidarnościowego. Umowy na dofinansowanie obu projektów już zostały podpisane.

  Do województwa świętokrzyskiego w ramach obu programów trafiło łącznie 30 milionów złotych ze środków rządowych. - Fundusz Solidarnościowy, z jakiego te środki pochodzą to prawie 140 milionów, jakie tam są i prawie 30 milionów, które my wykorzystujemy, jako świętokrzyskie. Świadczy to o sprawności i zaangażowaniu samorządów, które potrafią doskonale czytać potrzeby swoich środowisk i dostosować instrumenty kierowane przez rząd do tego, aby jak najlepiej funkcjonować jako urzędy i dostarczać to, co ich obywatelom się należy – mówił podczas podpisania umów w Urzędzie Wojewódzkim wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

  Czytaj Więcej o: Gmina Zagnańsk pomoże niepełnosprawnym. Na ten cel pozyskano rządowe wsparcie!
 • Nabór wniosków do programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2021

  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku ogłasza nabór wniosków do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” edycja 2021.

  Głównym celem Programu jest wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla:

  • dzieci do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
  • osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności wydane na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U.z 2020 r. poz. 426, z późn. zm.) albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego.

  Program ma zapewniać możliwość skorzystania przez osoby niepełnosprawne z pomocy asystenta przy wykonywaniu codziennych czynności i funkcjonowaniu w życiu społecznym. Program ma na celu również ograniczenie skutków niepełnosprawności oraz stymulowanie osoby niepełnosprawnej do podejmowania aktywności i umożliwienie realizowania prawa do niezależnego życia, przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność oraz wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych, umożliwienie osobom niepełnosprawnym uczestnictwa w życiu lokalnej społeczności np. poprzez udział w wydarzeniach społecznych, kulturalnych, rozrywkowych czy też sportowych.

   W związku z powyższym zapraszamy zainteresowanych mieszkańców Gminy Zagnańsk do składania KARTY ZGŁOSZENIA do Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – edycja  2021” do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku   na adres e-mail: sekretariat@gopszagnansk.pl w terminie do dnia 21 grudnia 2020 roku do godz. 1400.

  Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego typu usługę w roku 2021 i wnioskowania o środki finansowe na realizację Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej -edycja 2021”.

  Agata Sykulska
  Kierownik GOPS w Zagnańsku

  Pliki do pobrania

   

  Czytaj Więcej o: Nabór wniosków do programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2021