Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zagnańsk

Centrum Usług Społecznych w Zagnańsku - Facebook

Budynek GOPS

Barcza

Gmina Zagnańsk

Gmina Zagnańsk

Samsonów

Kaniów

Opieka Wytchnieniowa - edycja 2021

Artykuły

 • Trwa rekrutacja do Programu "Opieka wytchnieniowa"-edycja 2021

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku informuje, iż w dalszym ciągu dysponuje wolnymi miejscami dla osób chętnych do udziału w Programie "Opieka wytchnieniowa"- edycja 2021 finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. Chętnych prosimy o składanie Kart zgłoszeniowych w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku. Liczba miejsc ograniczona.

  Czytaj Więcej o: Trwa rekrutacja do Programu "Opieka wytchnieniowa"-edycja 2021
 • Gmina Zagnańsk pomoże niepełnosprawnym. Na ten cel pozyskano rządowe wsparcie!

  W sumie ponad 160 tysięcy złotych gmina Zagnańsk pozyskała na wsparcie dla niepełnosprawnych i ich rodzin w ramach ministerialnych programów "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" oraz "Opieka wytchnieniowa", finansowanych ze środków Funduszu Solidarnościowego. Umowy na dofinansowanie obu projektów już zostały podpisane.

  Do województwa świętokrzyskiego w ramach obu programów trafiło łącznie 30 milionów złotych ze środków rządowych. - Fundusz Solidarnościowy, z jakiego te środki pochodzą to prawie 140 milionów, jakie tam są i prawie 30 milionów, które my wykorzystujemy, jako świętokrzyskie. Świadczy to o sprawności i zaangażowaniu samorządów, które potrafią doskonale czytać potrzeby swoich środowisk i dostosować instrumenty kierowane przez rząd do tego, aby jak najlepiej funkcjonować jako urzędy i dostarczać to, co ich obywatelom się należy – mówił podczas podpisania umów w Urzędzie Wojewódzkim wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

   

  Czytaj Więcej o: Gmina Zagnańsk pomoże niepełnosprawnym. Na ten cel pozyskano rządowe wsparcie!
 • Program "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2021

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku informuje, że Gmina Zagnańsk otrzymała środki finansowe na realizację Programu „ Opieka wytchnieniowa” – edycja 2021.
  Realizatorem Programu będzie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zagnańsku.
  „Opieka wytchnieniowa” to program, który powstał po to, by choć w pewnym stopniu odciążyć opiekunów osób niepełnosprawnych. Codzienna opieka nad osobą niepełnosprawną to wielkie wyzwanie. Opiekunowie często nie mają czasu dla siebie, są zmęczeni, a przecież każdy potrzebuje oddechu i odpoczynku. Głównym celem programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:
  - dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  - osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz z orzeczeniami równoważnymi,
  Na terenie Gminy Zagnańsk program będzie realizowany w formie:
  świadczenia usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej,
  Każda zakwalifikowana osoba otrzyma wsparcie w postaci opieki wytchnieniowej w wymiarze:
  - 40 godzin miesięcznie dla dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  - 20 godzin miesięcznie dla osoby dorosłej ze znacznym stopniem niepełnosprawności.
  W/w usługi będą świadczone bezpłatnie.
  Osoby zainteresowane udziałem w w/w Programie proszone są o złożenie w siedzibie Ośrodka karty zgłoszenia do Programu „Opieka wytchnieniowa” oraz kartę pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny – skali FIM i kserokopię aktualnego orzeczenia (w przypadku dzieci), natomiast w przypadku osób dorosłych orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności wydane na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2020 r. poz. 426, ze zm.) albo orzeczenie równoważne do wyżej wymienionego.
  Osoby zgłaszające się do udziału w Programie powinny zapoznać się z treścią Programu „Opieka wytchnieniowa”.
  Ilość miejsc w Programie jest ograniczona – w przypadku zgłoszenia się większej liczby osób niż zaplanowana, o zakwalifikowaniu do Programu decydować będzie pomiar ograniczeń
  w codziennym funkcjonowaniu oraz zakres niezbędnego wsparcia dokonany na podstawie danych zawartych w Karcie pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny – skali FIM.
  Szczegółowych informacji udzielają pracownicy socjalni pod numerem telefonu:
  41 31 13 135 wew. 22, 24, 25, 31, 32
  Załączniki:
  Program_Opieka_wytchnieniowa_-_edycja_2021
  Karta-zgloszenie-do-Programu-Opieka-wytchnieniowa_-_edycja_2021
  Karta-oceny-stanu-osoby-niepelnosprawnej-wg-zmodyfikowanej-skali-FIM

  Czytaj Więcej o: Program "Opieka wytchnieniowa" - edycja 2021
 • Nabór wniosków do programu "Opieka Wytchnieniowa" - edycja 2021

  Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku ogłasza nabór wniosków do programu „OPIEKA WYTCHNIENIOWA – edycja 2021”, współfinansowanego ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

  Program skierowany jest do opiekunów osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub równoważne. Celem Programu jest wsparcie członków rodzin lub opiekunów sprawujących stałą bezpośrednią opiekę nad:

  • dziećmi z orzeczeniem niepełnosprawności,
  • osobami posiadającymi znaczny stopień niepełnosprawności lub równoważny

  poprzez możliwość uzyskania doraźnej, czasowej pomocy w formie usługi opieki wytchnieniowej.

  W związku z powyższym zapraszamy zainteresowanych mieszkańców Gminy Zagnańsk do składania KARTY ZGŁOSZENIA do Programu „OPIEKA WYTCHNIENIOWA – edycja  2021” do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagnańsku   na adres e-mail:
  sekretariat@gopszagnansk.pl w terminie do dnia 21 grudnia 2020 roku do godz. 1400.

  Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego typu usługę w roku 2021 i wnioskowania o środki finansowe na realizację Programu „OPIEKA WYTCHNIENIOWA -edycja 2021”

  Agata Sykulska
  Kierownik GOPS w Zagnańsku

  Czytaj Więcej o: Nabór wniosków do programu "Opieka Wytchnieniowa" - edycja 2021