Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Centrum Usług Społecznych w Zagnańsku - Gminne Dni Profilaktyki 2024 w gminie Zagnańsk

Informacje

Zagnańsk

Centrum Usług Społecznych w Zagnańsku - Facebook

Budynek GOPS

Barcza

Gmina Zagnańsk

Gmina Zagnańsk

Samsonów

Kaniów

Gminne Dni Profilaktyki 2024 w gminie Zagnańsk

Od 20 maja 2024 do 2 czerwca 2024 roku w gminie Zagnańsk odbywały się Gminne Dni Profilaktyki.

W ramach tych dni w Gminnym Punkcie Konsultacyjnym do Spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień oraz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Rozwiązywania Problemów Opiekuńczo-Wychowawczych realizowane były konsultacje ze specjalistą z zakresu uzależnień. Przeprowadzone zostały warsztaty, prelekcje i pogadanki przez policjantów.

Mieszkańcy gminy mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnych oraz konsultacji psychologicznych podczas dyżurów prawnika i psychologa. W szkołach realizowane były przez pedagogów rekomendowane programy profilaktyczne. Była prowadzona profilaktyczna działalność informacyjna i edukacyjna w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii.
Na zakończenie Gminnych Dni Profilaktyki 2 czerwca przy zbiorniku wodnym w Kaniowie zorganizowany został Dzień Rodziny pod hasłem: „ Zdrowa rodzina bez uzależnień”. Podczas spotkania miały miejsce występy artystyczne, wręczenie nagród w konkursie „Czytelnik Roku”, rozgrywki sportowe, zabawy integracyjne oraz konkursy o tematyce profilaktycznej. Na dzieci czekały dmuchańce, animacje, festiwal kolorów i mnóstwo innych atrakcji. Podczas Dnia Rodziny popularyzowano idee trzeźwościowe oraz zachęcano społeczność lokalną do zdrowego trybu życia i aktywności ruchowej.